O mně

Jmenuji se Eliška Valová, mám milujícího muže (fotograf) a kouzelného syna (temperamentní průzkumník). Nově bydlíme v polabské nížině (je tu hezky a teplo) a rádi cestujeme kamkoliv (hodně po ČR a Evropě).

Před sňatkem jsem měla příjmení Pavlová, nyní Valová... Láska ("lov") ve jméně mi zůstala, ale asi se z této souvislosti a hříčky života těším jen já :))

Tento blog je takové mé hřiště. Učím se tu, vybíjím tu nahromaděnou energii a vědění, raduji se i smutním.

Bude mi potěšením, když to samé tu budou nalézat mí čtenáři.Už od malička mám velmi bohatý vnitřní život. Neměla jsem to pořádně s kým sdílet, vždy jsem v tom bývala za "tu divnou". Nyní, když už jsem si jistější v kramflecích, jsem se rozhodla vydat na cestu sdílení s lidmi, především s ženami.

Po ta léta jsem nastudovala spoustu materiálů z rozličných zdrojů, abych si uvědomila, že to, co prožívám a jak věci vnímám, je v pořádku. 

Jsem vysokoškolsky studovaná, studium mě nečekaně nesmírně bavilo, i když obor je mi ve výsledku diametrálně cizí. Protože ale nejsem člověk, který by něco dělal jen aby něco dělal, stala jsem se porodní dulou. Cítím v průvodcovství žen své velké poslání a mám radost, když s každou další ženou radost objevujeme (a nacházíme).

Baví mě strkat si různý věci do vlasů a pak se z toho těšit.

Cvičím se pro vás v dobrém nadhledu, v pravém porozumění, v harmonizaci, v umění podpořit a nalézt zdroj vnitřní síly a vyrovnanosti. Ohromně mě to baví a naplňuje. Jsem na cestě a věřím, že jednou bude stačit opravdu třeba jen má přítomnost a dotyčná v sobě najednou všechno sama objeví :))

Občas mám takové pochody, které nechápe nikdo jiný než já. A občas píši příliš zdlouhavě, protože mi to všechno připadá důležité. Tak se omlouvám :-)

Jo a mám ráda čtvero ročních období, psaní tužkou, barevné žárovky, kontryhelový čaj a odchody z knihkupectví a parfumérií.  Miluju tanec, plavání, čuchání vůně esenciálních olejů, snídaně v hotelích a v trávě a bohužel si to všechno dopřávám příliš málo. Ale pracuju na změně. ;)

Psa jsem nikdy neměla, až teď. Bohužel Megie odešla pár dní před porodem našeho Prďánka. Více se dočete zde na blogu mého muže.Schovat se? Ukázat vše? Často přemýšlím, co na blogu vyslepičit a co už ne. A zjistila jsem, že mě toto přemýšlení nebaví a vysiluje. Takže píšu tak, jak mi to tu roste. Soudí ten, kdo též bude souzen...

Tak krásné dny všem a buďte minimálně z jedné věci denně paf, ať se trochu rozhýbou vody našich všedních, láskyplných dní :)))


PS: Budu ráda, když mi napíšete něco hezkého na eliskavala@gmail.com. Cokoliv. Třeba že jste dneska taky pouštěli draka. Díky, paf!13 komentářů:

 1. Jak to, že jsem až dneska zjistila, že píšeš blog!!! Je mi tu u tebe hezky, tak se budu vracet!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) Jsi správně paf ? ...Děkuju a těším se na Tvé navrácení, společné setkávání a hluboké povídání.

   Vymazat
 2. mně je tu taky hezky...! A moc! Mám tu prostor být sama sebou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. To mě plní opravdovou radostí. Užívejte toho prostoru, koupejte se ve své přízni!

   Vymazat
 3. Eliško, tvoje slova jsou tak nějak zvláštně uklidňující. Vždycky ráda čtu, co píšeš. Asi i kdybys psala o hřebíku ve zdi, tak mě to bude zajímat :o). Jsi úžasná bytost!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kájo, děkuju za slova, nemám slov... :-) Je mým velkým přáním, aby tomu minimálně tak bylo i nadále. Děkuji Ti...

   Vymazat
 4. objevit Vás blog je jako zjevení... spousta podobných pocitů a čerstvého mateřství, se kterým je nutno se sžít. navíc jste též z Královéhradecka. to potěší:) s pozdravem Jana..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Jano, děkuji za zprávu. Přeji, ať je vaše mateřství osvěžující a radostné :) Kdybyste se chtěla někdy s Píďatama cournout podél Labe, napište ;-)

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Byla jsi mi šíleně sympatická už na MK a když jsem teď objevila tvůj blog, mé srdce zaplesalo :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady je to fajn :) ...skoda, ze pres mobil se sem tak casto nepodivam :) aspon ze mame ten instagram :-D ;) a ackoliv se osobne nezname, hned bych te brala k porodu.Cisi z tebe takova nesmirna pohoda a klid jak z malo koho :) :) :)

   Vymazat
  2. Ahoj Leni, vítám Tě i tady a i tady děkuji :-) Ráda se s Tebou setkám i osobně a kdo ví, třeba to bude i u porodu.... ;-)

   Vymazat

Děkuji za vaše milé a inspirativní komentáře :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...