středa 23. září 2015

Prvomatka matkou

Jak dlouho trvá, než prvomatka doopravdy (doopravdy!) přijme, že je matkou?

Šestinedělí? Dva měsíce? 5 měsíců? 8 měsíců? 18 let?

Nevím... S každým dalším dnem si připadám "lepší a lepší". Už si říkám "Jo! Tak už. Už vnímám, že jsem maminka."

A v zápětí (samozřejmě:) přijde chvíle, kdy si zase připadám, jako kdybych právě dostala do náruče mládě lenochoda - a starej se!
Jak se asi takovému lenochodcovi dělá opravdová maminka? Jaká má být?(Ten lenochod je jen příměr, protože náš Píďa je všechno, jen ne lenoch...)

Myslím, že není důležité, kdy to uvnitř docvakne, ale jak se chováme, než to docvakne.

Tak třeba dnes ráno. Roste 7. zub (slovy sedmý!!!) a Eliáš je velice citlivý chlapeček (tzn. řve, v lepším případě kňučí a sám neví co se sebou), takže už v 7 ráno (ano, vzhůru od 5...) jsem seděla u stolu na židli zhroucená, bezradná, hledíc na nešťastné dítě a připadala jsem si jako totálně neschopná, protože ani já už nevěděla, co s ním...a to byl celý den teprve před námi...

Náhle jako kdyby mi přes nos přelétla vážka. Během dvou mrknutí oka jsem se z té hromádky neštěstí vydolovala, v rychlosti nás zabalila (a to už tak rychle dělat nesmím, protože jsem zapomněla zabalit přebalovací plíny) a vyjeli jsme na výlet. Eliášovi bylo jedno kam, já jsem potřebovala mezi stromy. Mezi moudré stromy, staleté. Nasála jsem jejich moudrost jako chlemtající hladové štěně, uklidnila jsem sebe, zpomalila se a uvědomila jsem si, že Prďánek je tu se mnou šťastný, že mě miluje, protože je u mě na břiše a tam je mu nejlépe, i když ho zrovna zase trápí ten zpropadený zub.

A tak jsme dnes objevili první naše letošní kaštany a Eliášovy první vůbec. Měl z toho náležitou radost a já si připadala jako skvělá maminka. :-)
3 komentáře:

 1. To jsou vlastní fotky, skvělá maminkou?! Tleskám!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu 7. zub? Stále mi to vrtá hlavou... Anděl má teprve půl jednoho :-)

   Vymazat
  2. Ano, fotky vlastní a opravdu 7. zub. V tomhle je teda vážně většinou napřed. :)

   Vymazat

Děkuji za vaše milé a inspirativní komentáře :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...