čtvrtek 19. května 2016

Katarze, maturita a pusinka na závěr

Je to mazec.

Mateřská láska.

Bylo to jako když máte knedlík v krku, ale mnohem hlouběji. Až tak v jícnu. Víte, že tam něco překáží. Něco není tak, jak by mělo (a mohlo). Rezerva. Knedlík nejde vyšťourat. Ani vidličkou.
To máte samé "žít tady a teď" a "otevřete srdce lásce" a vy to všechno děláte, prociťujete, naciťujete a co z toho? Různě velké DROBKY onoho blbýho knedlíku jdou postupně ven. Aspoň, že ty drobky... Kdybych to neřešila, byla bych protivná, na věky nespokojená, vyčítající si a smutná.A pak, jednoho dne se to stane. Knedlík se uvolní...Mně se to stalo včera. KONEČNĚ! Slzy jako hrachy. Nejdřívě pocit marnosti, ztraceného jednoho roku, obrovitánské lítosti. Sedím v tom a prožívám to. Chci, aby to už jednou pro vždy šlo ven. Těžký dech z hrudníku si prodírá cestu. Šeptám Eliáškovi do ucha. Posílám opravu do srdcí. Poctivá prácička.Toužím cítit tu opravdovou mateřskou lásku, bezpodmínečnou, voňavou, laskavou a nehynoucí. A vím, že (už?) budu. Vím, že jsem to neměla automaticky, že jsem si to musela trošku vydobít. Vydobít si cítit se být matkou. A taky konečně vím, jak vypadá správná katarze... Dnešní den byl po včerejším zážitku nový. Navíc, bratři odmaturovali, a když mi Eliášek dával zrovna pusinky, Tom nás zrovinka vyfotil. Pokud se ze mě stane teď ta rozněžnělá matka, která použije zdrobnělinu i pro slovo "vertikulátor", navíc v plurálu, tak se mocinky omlouvám. Muck!


Jsem paf...

P.S.: Brzo napíšu, jak k tomu uvědomění došlo.

::
Obrázky z Pinterestu: 1 : 2 : 3 : 4 : 5 :


4 komentáře:

  1. Dojemne..tesim se na slibene "jak k tomu doslo" a sama jdu ten zvlastni pocit vyhlizet do dalky..

    OdpovědětVymazat
  2. Although the density of polypropylene changes with fillers, pure PP is the commodity plastic with the bottom density. Although nylon does not supply inherent flame resistance and might burn Stylus Pens quickly, flame retardant versions are available. Similarly, although nylon may be degraded by daylight, a UV stabilizer may be added to improve efficiency. In addition, the material offers poor resistance to robust acids and bases. Polyamides are a big group of supplies might be} both natural or synthetic.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé a inspirativní komentáře :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...