čtvrtek 14. září 2017

Ukončení kojení

Abych mohla napsat o novém miminku a školce, musím to vzít postupně.

Takže nejdříve - jak jsmes Píďou ukončili kojení - respektive, co i takovému věčně nespokojenému savečkovi pomohlo, aby změnu rychle přijal.


Jednou v noci, bylo to přesně na Den Matek, jsem už byla tak vycucnutá, nevyspaná a zpřeválená, že už to víc nešlo a řekla jsem finální "končíme, miláčku".

Měli jsme v tu chvíli návštěvu. Návštěva to pochopila. Píďa zpočátku moc ne. Ale dál vysvětlím, jak jsem pomohla té jeho hlavičce to pobrat.V lednu měl Eliáš dva roky, takže jsem kojila kolik? Dva roky a 4 měsíce. Ave já. Byla jsem v tu dobu už těhotná a kojení bolelo. Přes den už prso nějakou dobu nedostával, ale ty noci byly hrozný. Prakticky prokojený. Vlastně ve dvou letech a 4 měsících se ještě ANI JEDNOU nestalo, aby spal celou noc v kuse. A kdyby se aspoň vzbudil jednou, dvakrát, třikrát na cuc a spal dál, ale bylo to co chvíli, a to je prostě po takové době už na palici.Někdo (Ondra:) říká, že jsem to měla utnout už dříve. Jenže! On po každém takovém pokusu zasomatizoval a byl pak týden nemocný! Z toho jsem usuzovala, že na to prostě není připravený a já ve výsledku taky nebyla.

V noci na Den Matek se to ale zlomilo, já už připravená byla a věděla jsem, že on to zvládne taky. A jak jsem tedy pomohla tomu, aby to jeho hlavička snáze i přes ten řev a protest pochopila?Povídala jsem pohádku o tom, jak už je velký kluk a výhody velkého kluka. Že může jezdit na kole. Skákat na trampolíně. Lézt po žebříku. Házet kameny. Povídat si. Běhat. Atd atd. A že malá miminka neumí ani jedno, ani chodit a mají jen to prso. Prokládala jsem to příběhem o tom, jak se kojí malá koťátka a štěňátka a jak už pak taky jen lezou po plotě a po stromě, a že pak už taky mlíčko nepotřebují.


Trvalo to, tuším, 3 dny než na to uplně zapomněl a přijal to. Bez horečky, jak tomu bylo předtím. Uf. Zvládli jsme to. :-)Jen dodám, že do týdne se sám odplenkoval (bez jediné nehody) a udělal ohromný pokrok ve vývoji. Více se osamostatnil, rozšířila se mu slovní zásoba a upravil se režim dne.

Celou noc sice nespí ani teď, ale většinu noci spí u sebe na posteli, která je vedle té mé, jen oddělená tlustým kojícím polštářem. Takže už občas spím i víc než 4 hodiny v kuse, když se poštěstí, a to se počítá :-D

Buďte paf, jako jsem byla já :)) Pusu! E.

P.S.: Ještě asi potřebuju dodat, že tím nedávám rady, jak to udělat. A nemyslím si, že je nějaký obecný návod, protože ne všechny děti jsou stejné. Taky si myslím, že pokud dítě pláče, tak to není horší konec kojení než u dítěte, které nepláče a přijme to tak v pohodě, jak jsem všude četla, že "to přece jde". Ano, u někoho může. U nás to taky hezky šlo, ale plakal. Nevnímala jsem to ale tak, že by to byl traumatický pláč, spíš jen takový uvolňující. A taky - byl pořád u mě v náručí, hodně se chtěl sám od sebe tulit a mazlit. Vlastně to bylo fajn a teď je to taky fajn :-)3 komentáře:

  1. Opožděně gratuluju :-) U nás 2 roky a 1 měsíc. Velká holka místo kojení kouká na večerníček. Spinká celou noc. Alelujá!!!

    OdpovědětVymazat
  2. Gratuluju taky! A závidim tu celou noc :D

    OdpovědětVymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé a inspirativní komentáře :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...