středa 24. února 2016

Ekvivalent

Proč je mateřství občas tak těžké?


1. Protože včetně svých pocitů musíte trpělivě řešit trable dalšího človíčka. Po celý den.

2. Protože vaše věci už nejsou jen vaše a furt vám někdo do všeho chmatá.

3. Protože musíte řešit jídlo pro dítě.

4. Protože vaše oblečení nevydrží dlouho bez fleku. O oblečení dítěte nemluvě.

5. Protože nikdy nevíte, kdy bude další "blbej den". Řev, rozmrzelost, vztekání, zuby. Mňamka.

6. Protože dlouhé vlasy musíte mít většinu času v culíku a mejkap se buď otírá do dítěte, do jeho oblečení nebo se rozpíjí, protože jste se zpotila při vypracování ratolesti na procházku.

7. Protože nikdy nevíte, kdy bude "blbá noc". Jít spát pozdě se nevyplácí a být vzhůru každou hodinu (někdy i dvakrát do hodiny) je tisíckrát horší, než být vzhůru celou noc a třeba malovat.

8. Protože s kočárem musíte plánovat trasu. S šátkem/nosítkem se vejdete všude, ale musíte mít dobré držení těla, aby vás po delším nošení nebolely kolena, kyčle a/nebo záda.

9. Protože přestože nic neděláte, jste podvědomě pořád ve střehu. A to je vyčerpávající.

10. Protože musíte NEzapomenout myslet i na sebe. A taky na svého muže (!)

A naopak ekvivalent - proč je mateřství tak skvělé?1. Protože když máte dítě, máte poklad a všechny problémy jsou najednou malicherné.

2. Protože je úžasně dobrodružné objevovat standardní věci a rutinní postupy s malým parťákem z jeho horizontu chápání věcí.

3. Protože se můžete vyblbnout v kuchyni a podávat zeleninku a ovoce poskládané do hravých obrázků a v roztomilých malých mističkách.

4. Protože tak často měníte oblečení sobě i dítěti, jste tedy pořád šik a máte důvod kupovat další.

5. Protože každý den je dar a každý den lze vymyslet nějakou společnou lumpárnu.

6. Protože matky nepotřebují líčení, přirozeně vyzařují krásu. Když si ale dáte řasenku a nebo dokonce i rtěnku, rázem je z vás nadstandardní bohyně krásy.

7. Protože každym večer, když dítě usíná, cítíte k němu obrovský proud lásky. A když spí, máte čas dělat cokoliv. 

8. Protože s kočárem vás všichni pouští a ochotně pomáhají, a máte-li dítě přímo na břiše, lidé se na vás s úctou smějí a dávají se s vámi do řeči.

9. Protože vaší povinností je jen dávat pozor na bezpečí dítěte, přebalit ho a naučit ho, jak dělá pejsek a kdy říkáme 'děkuji'. Je vzrušující vychovávat člena další generace naší společnosti!

10. Protože ten malý člověk je živoucím důkazem vaší lásky s mužem a není nic lepšího než spolu pozorovat, tak ten malý klon vás dvou objevuje svět.


Jojo, nejtěžší, ale zároveň nejúžasnější.

::

Poselství na středu, čtvrtek a pátek:

Dnes zpomalím.
Budu se smát.
Užiju si to.
;)

Nebuďte jako já a nebuďte z toho mateřství tak paf... 
Dnešek si užiju.


::


Obrázky z Pinterestu: 1 : 2 : 3 : 4 :


2 komentáře:

  1. Vzdy takto vecer pred spanim uz v posteli vytahuju telefon a po tme (v detstvi to byla kniha a baterka heh) brouzdam na netu a stavim se i u vas "na pokec"..obdivuhodne se mi dokazete trefit do dusevniho rozpolozeni..dnes je jine nez ve stredu, ale do rozepsaneho komentu se mi vzbudilo dite...nastesti vzbudilo..zive a zdrave - to je dnesni rozpolozeni, uzivani zivota, protoze jsme tu jen na skok..

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No to je krásná zpráva :) Děkuji... A s tou knihou a baterkou a vlastně telefonem, to máme stejně ;)) kéž by to naše děti (aslepoň) střídaly. Zase se zastavte, budu tady, pod peřinou. P.S.: V plánu mám jen samé pozitivní rozpoložení, tak se těšte na skvělý rok 2016! Eliška.

      Vymazat

Děkuji za vaše milé a inspirativní komentáře :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...