středa 9. března 2016

Taková obyčejná holka

V posledních dnech (resp. celý život, haha) přemýšlím, jaká já vlastně jsem a co bych měla jakože světu předávat. Protože věřím, že každý má své poselství do společné skládačky. A to je jiné než věřit na Ježíška.


Kam mě ty nohy nesou?Zatím na to nepřicházím zcela, ale cítím, že "maminkou Eliáše" jsem, jen to není můj hlavní úkol. (Takže druhý Forest Gump z něj asi nebude:)
Vyřazovací metoda:

Nechodím do fitka, nefotím selfíčka, netočím si vlasy před kamerou a nefotím outfity s hlavou nakřivo. Tzn. neinspiruji tělem, beru ho "jen" jako schránku a věnovat tomu hlavní pozornost nechci a neumím.

Hele zrcadlo!


Nabuzující věta "follow your dreams" je fajn, ale už mi ze všech koutů zní jako ohraná fráze. Víc mě baví rozebírat už ty konkrétní a hluboké "follow" kroky. Ty ale nejsou už tak mainstreamově stylový a mé pochody chápou jen ti, co jsou stejně "křáplí"...(pardon:)


Píďa hop z břicha na břicho.


Ačkoliv focení a tvoření mám moc ráda, nechce se mi fotit každá snídaně a jídlo a obtěžovat tím můj proud života, zdržovat tím přípravu a průběh činnosti. Odmítám žít a tvořit pro fotky.

Fajn. A co z toho?


Není mým největším přáním mít tu kabelku, ty boty, ty hadry, nábytek a já-nevim-co-ještě velkého jména. Ano, vím, že to znamená kvalitu atd., ale převažuje to, že - opět - vybavení fyzického těla není můj top koníček, ve kterém vidím svůj smysl.

Nechci podporovat vzorem "tohle noste, tohle používejte, tohle jezte", ať si každý nosí, používá a jí, co chce, když je v procesu hledání sebe. To chci podporovat. To, abychom neztráceli čas okoukáváním a odkoukáváním, ale zaměřili se víc na sebe. Do sebe. Co mně dělá největší radost? Jak tu radost cítím? Co, jaká činnost mě naplňuje tak, že mám najednou bezednou energii? A pokud to nevím, nedělám, co mi v tom brání? Většinou si bráníme sami nějakým svým přesvědčením a strachem. Tedy nedůvěrou, neláskou.


Hezký. A jak to prosím děláte, že tam nemáte bordel, hračky a fleky od jogurtu?

Ani super-zdravá strava neplní můj životní styl. Mám ztížené nakupování (nejen) jídla, protože přemýšlím při nákupu o tom, kam tím směřujeme naše peníze, tedy jakou energii tím podporujeme. Kolik odpadu zbyde po konkrétním balení, jak byla potravina vypěstovaná a jaká je její stopa importu, plus navíc co dělá v těle za paseku při ne-dělené stravě. A to mám ještě rezervy, protože pořád kupujeme dost potravin, které bych ideálně vůbec používat nechtěla. Takže v tom taky uplně nevynikám, abych o tom mohla napsat knihu.


Aspoň sbírám lípu...
...a levanduli, když tu tak sama pučí.

Když má někdo nemocné nebo protivné dítě (třeba občas my, že..), přemýšlím, co je za zásek u rodičů. Když má někdo výraznou pihu, nadváhu nebo problém v rodinných vztazích, přemýšlím, co je v pozadí za křivdy.

V lidech vidím ten největší potenciál (i ve vrazích z Paříže) a dovedu si dát do souvislostí i věci z jiných pohledů a úrovní. Například jak je zatíženo kolektivní vědomí vyřčením a uskutečněním neoprávněných soudů.

Ale pořád jsem takhle malá vedle těch z mého okolí, kteří jsou "mí učitelé".Umím toho hodně, ale nic do hloubky (že by pozůstatek českého školního systému?:)) Jsem obyčejná, mám zlaté a občas uřvané dítě, naštěstí kompletní rodinu a jsme všichni (díkybohu) zdraví. Nejsem stále optimistická, zvlášť tady na blogu ventiluju trable. Takže nabíjet přes blog pozitivnem asi taky bezvýjimečně nesvedu (pardon:)


Tak aspoň že umím najít hezký obrázky plný pohody :-)

Taky vám tu připomínám toho šprtskýho zubatýho smajlíka s brejlema?


A tak budu dál věřit na Lochnessku, spát s Píďou v jedné posteli, nosit ho na břiše, péct z tvarohu a dělat štrůdl, normálně se líčit a občas utrácet za blbosti, které mi dělají radost.
Paf!

"Nessieeeee!" ...asi neslyšela.Obrázky Pinterestu: knoll : intérieur : pohodajazz :


7 komentářů:

 1. To je tak krásně napsané...myslím, že vyjadřujete pocity leckteré z nás :)
  A jsem moc ráda, že o tom jaká jste a jak se cítíte píšete.

  OdpovědětVymazat
 2. Ženo,mluvíš mi z duše...Děkuju za to :-*
  A na "seflíčku" vypadáš jak těhotná žížala :-D (vtip,ve skutečnosti Ti tu hubenost neskutečně závidím :-P :-D )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aledity :-))) není co závidět, jsem přesvědčená, že jsi holka jako lusk!! Já děkuju :-*

   Vymazat
 3. A já si myslela,že jsem v tom sama.Kolikrát jsem tohle řešila!A stále nemam svou odpověď...Díky za početní!

  OdpovědětVymazat
 4. Máte spolu nádherné fotky taky chci jednou takové :) chci se tě zeptat na ten nádherný polštář co držíš v ruce, kde je kupovaný vzpomeneš si? Zatím se měj krásně Eli

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé a inspirativní komentáře :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...